پوتین سربازی نحوه تمیز کردن
نحوه تمیز کردن پوتین های ایمنی

نحوه تمیز نگه داشتن پوتین های ایمنی تاثیر زیادی در افزایش طول عمر آنها می باشد. این کار وقت زیادی نمی گیرد ولی در ظاهر و طول عمر پوتین ها نقش بسزایی ایفا می کند.

با رعایت نکات زیر براحتی و با صرف زمان کوتاه در طول روز می توانید طول عمر پوتین های ایمنی خود را افزایش دهید.

پوتین های ایمنی از جمله پوتین های نظامی معمولاً از مواد بسیار مقاوم مانند چرم، پارچه نایلونی، لاستیک و پلی اورتان ساخته می شوند.
اگر از کفش های ایمنی و کار نیز استفاده میکنید توصیه میکنیم مقالات «نحوه تمیزکردن کفش های کاری و ایمنی براساس جنس مواد استفاده شده در آن ها» و «چگونه باید از کفش های ایمنی مراقبت کرد؟» را مطالعه بفرمائید. 

جهت تمیز کردن پوتین های چرمی خود این شش مرحله را انجام دهید :

1. گرد و غبار و خاک را از پوتین های خود با یک برس نرم بردارید. توجه ویژه ای به شکاف ها داشته باشید و از حرکات ملایم و رفت و برگشتی استفاده کنید.

2. پوتین های خود را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا هرگونه آلودگی یا زباله ای که پس از برس زدن باقی مانده است از بین برود.

3. یک لایه ضخیم از واکس را با استفاده از حرکات کوچک و دایره ای با یک پارچه نخی و خشک بمالید. بگذارید لایه واکس پوتین ها به مدت 15 دقیقه خشک شود.

4. پوتین ها را با برس نرم یا یک پارچه خشک بمالید تا واکس اضافی آن پاک شود. قبل از استفاده از واکس بیشتر، 5 دقیقه دیگر صبر کنید.

5. یک پارچه نخی مرطوب را به مقدار کمی واکس آغشته کنید و با حرکات دایره ای روی کل پوتین بمالید. در زمان هایی که چرم پوتین نازک شده است از واکس بیشتری استفاده کنید.

6. این کار را آنقدر تکرار کنید تا کل پوتین با واکس تازه پوشانده شود و به براقیت دلخواه برسد. 

جهت تمیز کردن پوتین های چرم جیر خود این شش مرحله را انجام دهید :


1. هرگونه گل و خاک را با یک حوله بردارید.

2. با یک گوش پاک کن به آرامی چروک ها را پاک کنید.

3. یکی از پارچه های تمیز را کمی مرطوب کرده و آن را روی کل سطح کفش بکشید تا آلودگی ها و زباله های سطح از بین بروند.

4. جیر را با برس نرم مالش دهید تا خاک از بین برود. جیر را در یک جهت برس بزنید.

5. پارچه مرطوب را با سرکه سفید یا مخلوط شوینده ملایم ظرف و آب گرم آغشته کنید تا لکه های باقیمانده از بین بروند. از حرکات دایره ای کوچک روی لکه ها استفاده کنید تا آن ها را به آرامی از بین ببرید.

6. سیلیکون را روی جیر اسپری کنید و آن را با یک پارچه نرم و خشک جلا دهید. شستن پوتین های ایمنی با ماشین لباسشویی اصلا توصیه نمی شود، بنابراین آنها را همانند پارچه با دست بشویید. پوتین ها را در یک سینک خشک، روی حوله های کاغذی یا یک حوله قدیمی قرار دهید. مواد شوینده را به یک پارچه مرطوب آغشته کنید و داخل پوتین های خود را به آرامی تمیز کنید. 

اشتراک گذاری